Osrednja slovesnost ob 90 – letnici društva

01.06.2014

V nedeljo, 1. junija popoldan smo pester vikend zaključili še z osrednjo slovesnostjo ob 90 letnici društva. Ob tej priložnosti smo prevzeli v uporabo tudi nov društveni prapor in novo vozilo GVM-1 za prevoz moštva in drugih potreb društva.
S slovesnim vstopom v gasilski paradi so bili prisotni konjeniki s Slovensko, Evropsko in občinsko zastavo, Pihalni orkester Litija, mlada člana z gasilskim znakom, prapori prisotnih društev, člani društev naše GZ (Jablanica, Javorje, Liberga, Primskovo, Šmartno pri Litiji, Štangarske Poljane, Vintarjevec in Zavrstnik), povabljeni sotovariši iz drugih PGD-jev s katerimi sodelujemo (Gabrovka, Litija, Veliki Gaber, Slape Polje, Sobrače in Zagorje), naši mladi člani, udeleženci letošnjega mladinskega državnega tekmovanja v Ormožu, sodobni vozni park gasilskih društev, pred vsemi pa prva – še v konjski vpregi »motorizirana« gasilska brizgalna našega društva, ki šteje častitljivih 142 let. Med gosti so bili šmarski župan Milan Izlakar, predstavnik GZS in Regije Ljubljana III. Slavko Jalovec, predsednik GZ Šmartno Matjaž Borišek in poveljnik Klemen Repovš ter častni poveljnik GZ Litija Janez Ambrož. Prireditev sta povezovali domačinki Bojana in Laura. V kulturnem programu je za glasbene vložke poskrbel Pihalni orkester Litija, podeljena pa so bila tudi priznanja gasilske zveze in državna odlikovanja prizadevnim članom. Šmarski župnik Janez Kvaternik in zagorski kaplan domačin Martin Golob pa sta blagoslovila vse nove pridobitve.
Fotografije: Aco Zaman, Roman Elsner, Mirko Vidmar