Gasilsko tekmovanje za pokal Občine Šmartno

Zemljevid ni na voljo
15.11.2014

V soboto, 15. 11. 2014 je v Šmartnem pri Litiji potekalo 2. Gasilsko tekmovanje za pokal Občine Šmartno pri Litiji. Tekmovalna disciplina je bila, v zadnjih letih zelo priljubljena, vaja v spajanju sesalnega voda. Tekmovanja se je udeležilo 38 ekip, od tega 21 moških in 17 ženskih. Rezultati so bili razglašeni posebej za društva iz GZ Šmartno in posebej za društva iz ostale Slovenije.
Ekipa PGD Kostrevnica je od skupno 9 moških ekip v GZ Šmartno zasedla 1. mesto in s tem ubranila naslov lanskoletnih občinskih prvakov. Najboljši čas, ki so ga dosegli, je znašal 17,93 sekunde vaja pa jim je uspela tudi brez kazenskih točk. V skupni razvrstitvi so zasedli 6. mesto.
V finale sta se pri moških ekipah uvrstili PGD Radohova vas in PGD Hmeljčič. Z manjšo prednostjo je slavila ekipa iz PGD Hmeljčič.
Pri ženskih ekipah so lanskoletne prvakinje iz PGD Šmartno pri Litiji ubranile naslov občinskih prvakinj. Prvo mesto na celotnem tekmovanju pa je zasedla ženska ekipa iz PGD Dolenji Lazi 1.