Meddruštvena vaja v PŠ Velika Kostrevnica

Zemljevid ni na voljo
07.11.2014

V petek, 7.11. 2014 je v Podružnični šoli Velika Kostrevnica potekala meddruštvena vaja, katero je organiziralo naše društvo. Vaja, ki je potekala med 9:00 in 11:00 uro, je predpostavljala, da v kuhinji zagori olje za cvrtje, pri gašenju začetnega požara pa se poškoduje kuharica. Učenci in osebje so se že pred našim prihodom evakuirali, razen skupine šestih otrok, ki pa je ostala ujeta v učilnici. Te otroke smo po prihodu evakuirali skozi okno.
Cilj vaje je bil preveriti operativno sposobnost našega in sosednjih društev v primeru požara PŠ Velika Kostrevnica. Pri vaji so sodelovali tudi gasilci PGD Liberga, PGD Šmartno pa je sodelovanje odpovedal. Na koncu smo v gasilskemu domu Kostrevnica organizirali še analizo vaje, kjer večjih napak nismo ugotovili. Poveljnik Urban Habe se je zahvalil osebju PŠ Kostrevnica, PGD Liberga in našim članom za udeležbo in pomoč. Na vaji je sodelovalo 17 gasilcev PGD Kostrevnica ter 5 gasilcev PGD Liberga.