Pretekli dogodki – 2014

26.04.2014, 09:00
Vintarjevec, Šmartno pri Litiji
Tekmovanja

Tokrat smo se zaradi vseh aktivnosti, ki jih ima društvo v tem času, že kar nekaj tednov prej dobili na pripravah. Po pripravah smo dočakali 26. april, ko je bilo potrebno pokazati, kaj smo se naučili. Kot je že v navadi na orientacijah, nam vreme ni bilo naklonjeno. Vsaj prve jutranje kaplje so nakazovale na to, a je bilo v nadaljevanju vreme le prizanesljivo do nas, tako da smo končali naloge v večini suhi. Po trdem boju v naravi in iskanju kontrolnih točk smo dosegli naslednje rezultate:
pionirke 1. mesto,
pionirji 1. mesto,
mladinke 1. mesto,
mladinci 4. mesto.

Sodelovala pa je tudi ekipa pionirk, ki pa je tekmovala izven konkurence. Ena izmed članic ekipe je namreč odpovedala nastop zaradi družinskih zadev, zato smo v ekipo v zadnjem trenutku uvrstili eno izmed mladink, da je ekipa sploh lahko nastopila.

17.04.2014, 18:00 - 20:15
Izobraževanja

Vaja na temo prve pomoči.

11.04.2014, 19:00 - 21:00
Velika Kostrevnica, Šmartno pri Litiji
Objava

Člani so vseh 90 let, razen med 2. svetovno vojno, ko je bilo delovanje društva prepovedano, delali aktivno. Prav zato je ob obletnicah priložnost, da vsem ustanovnim članom in tistim, ki so skozi vsa ta leta skrbeli za pomoč krajanom, simbolično izkažemo hvaležnost za opravljeno delo. Ker pa društvo deluje dobro tudi v sedanjem času, pa je priložnost za zahvalo tudi sedanjim članom.
Tokratno obletnico bomo obeležili z vrsto dogodkov. Prvi večji dogodek je bila slavnostna seja, kjer so bila podeljena društvena priznanja 57 članom. Sejo sta vodili mladi članici Laura in Hana, ki sta nas popeljali od ustanovitve društva dalje pa do sedanjih dni z omembami vseh večjih pridobitev v društvu. Za dobro razpoloženje so z vmesnimi glasbenimi točkami poskrbeli mladi gasilci Laura s flavto, Teja z violino ter Nik, Benjamin, Anže, Maks in Jaka s harmoniko.
Poveljnik Urban Habe je predstavil delo društva, predsednik Mitja Jesenšek pa je po pozdravnem govoru predstavil še ostale slavnostne dogodke, ki jih prireja društvo v tem letu.
Predsednik Gasilske zveze Šmartno Matjaž Borišek in podžupan Matjaž Aškerc sta se zahvalila članom za opravljeno delo in zaželela, da tako delajo tudi v bodoče. Ker smo si v letošnjem letu zadali cilj, da naredimo celostno podobo društva, je Miha Tomažič – predsednik komisije, ki to delo opravlja, predstavil logotip in slogan ter spletno stran, na kateri bo društvo širši javnosti predstavljalo svoje delo.
Prav za konec pa je sledilo še manjše presenečenje, saj je bilo v društvo pripeljano novo vozilo za prevoz moštva.

Tajnik PGD Kostrevnica – Anže Jerman

08.04.2014, 08:00 - 16:00
Izobraževanja

Obnovitveni tečaj za delo s helikopterjem modul B je opravil en član.

05.04.2014, 07:00 - 20:00
Novo mesto,
Objava

Tokrat smo se podali na Dolenjsko. Po vmesnem postanku smo si v Novem mestu najprej ogledali bogato kulturno dediščino dolenjskih krajev skozi zadnjih nekaj tisočletij. Po dopoldanski malici smo odšli na osrednji del strokovne ekskurzije, in sicer v Gasilsko-reševalni center Novo mesto. Čeprav v centru delajo izključno samo zaposleni gasilci, je bilo tem za pogovor in primerjanje s prostovoljci dovolj. Po dobrih dveh urah predstavitve in prenašanja izkušenj smo se odpravili v edino še delujočo kartuzijo v vzhodni Evropi – Pleterje, kjer smo si ogledali tudi bližnji etnografski muzej na prostem. Za zaključek spoznavanja Dolenjske pa smo se ustavili še v znanem vinotoču Jelenič na obronkih »dolenjskih Benetk« – Kostanjevice na kosilu in degustaciji njihovih pridelkov.

20.03.2014, 18:00 - 20:00
Izobraževanja

Praktična vaja na temo dela z vitlom.

06.03.2014, 18:00 - 20:00
Izobraževanja

Praktična vaja na temo nevarnih snovi.

06.03.2014 - 08.03.2014, 08:00 - 16:00
Izobraževanja

Obnovitveni tečaj za posredovalca ob nesrečah z nevarnimi snovmi je opravil 1 član.

20.02.2014, 18:00 - 20:00
Izobraževanja

Praktična vaja na temo dela s pripravniki.

01.02.2014 - 31.03.2014, 08:00 - 16:00
Izobraževanja

Tečaj je potekal v organizaciji GZ Litija pod budnim očesom regijskega poveljstva v mesecu februarju in marcu. Tečaj sta uspešno opravila dva naša člana.