Pretekli dogodki – 2014

24.05.2014, 08:00 - 23:00
Gozd-Reka, Gozd-Reka
Objava

V soboto, 24.5.2014 smo operativci zagotavljali požarno stražo na startu Rallya Saturnus, HP Metnaj. Ob enem pa smo zagotavljali tudi ekipo ter opremo za tehnično reševanje v primeru nesreče udeleženih posadk.

PGD Kostrevnica

17.05.2014, 09:00 - 16:00
Ormož,
Tekmovanja

Na deževno soboto 17.5. smo se z ekipo pionirjev in ekipo mladink odpravili proti Ormožu, kjer smo imeli državno tekmovanje v gasilsko športnih disciplinah. Po prihodu v Ormož, so pionirji skupaj z mentorjema Mihom in Anžetom odšli na tekmovališče, kjer so se najprej prijavili nato pa izvedli vajo z brentačo. Sledila je vaja prenos vode na koncu pa še redovne vaje. Vaj niso opravili ravno najbolje, saj so dobili kar nekaj kazenskih točk.
Mladinke so imele več časa predno so se odšle prijaviti, tako so lahko v miru pripravile in pregledale orodje. Po prijavi so najprej izvedle vajo s hidrantom, sledile so redovne vaje in na koncu še teorija. Pri teoriji so najprej dobile dve kazenski točki, po pogovoru z Mitom pa smo napisale pritožbo, saj smo ugotovili, da na zastavljeno vprašanje ni bilo podanega pravilnega odgovora, pritožbo so nam upoštevali. Po opravljenih vajah, smo odšli še na kosilu in pa v bližnji park. Čas do razglasitve je hitro minil, tako so pionirji na koncu od 51. ekip, zasedli 19. mesto, kar je kljub vsemu še vedno odličen rezultat. Mladinke pa so od 47. ekip dosegle odlično 5. mesto.

15.05.2014, 17:00 - 20:00
Velika Kostrevnica, Šmartno pri Litiji
Izobraževanja

V sklopu priprav na zagotavljanje ekipe in tehnike na Rallyu Saturnus – HP Metnaj smo v četrtek, 15.5.2014 organizirali vajo na temo tehničnega reševanja – reševanje oseb iz vozila.

13.05.2014 - 18.05.2014, 08:00
Brno – Češka,
Objava

Na svetovnem kegljaškem prvenstvu v kategoriji mlajših članov (mladinci) do 23 let, ki je potekalo od 13. 5. 2014 do 18. 5. 2014 v Brnu na Češkem, je mladinska reprezentanca Slovenije v ekipni konkurenci zasedla 3. mesto. Članica ekipe je bila tudi naša gasilka Anja Dobravec. Čestitke punce in seveda strokovno vodstvo.

Fotografije: Franc Gornik

10.05.2014, 08:00 - 17:00
Žekovec, Mozirje
Izobraževanja

Heavy Rescue Slovenia je tečaj, kjer se gasilci bolje izobrazijo na področju tehničnega reševanja, novostmi v avtomobilski industriji, različnimi pristopi reševanja in tudi reševalni opremi. Iz našega društva, sta se ga udeležila dva operativna člana. Stroške izobraževanja je v celoti financiralo naše društvo.

04.05.2014, 10:00
Šmartno Pri Litiji,
Objava

Na god svetega Florjana, v nedeljo 4. maja, smo se zbrali člani vseh društev GZ Šmartno pri Litiji na tradicionalnem srečanju. Kot osrednji dogodek tega srečanja je obisk svete maše v župnijski cerkvi v Šmartnem.

Župnik Janez Kvaternik je spomnil na vrsto nesreč samo v letošnjem letu, kjer smo gasilci pomagali prizadetim krajanom v stiski in zaželel, da nas sveti Florjan varuje pred vsemi vrstami nesreč. Po sveti maši je sledila še pogostitev vseh gasilcev v Kulturnem domu.

Fotografije: Uroš Pušnik

03.05.2014, 17:00 - 22:00
Zgornja Jablanica,
Objava

Udeležili smo se slavnostne otvoritve gasilskega doma v Jablanici. Jablaniškem gasilcem je v enem letu uspelo zgraditi nov gasilski dom. Ker smo pred desetletjem tudi v našem društvu gradili vemo koliko truda, časa in odrekanja je potrebno, da se zaključi takšna investicija. Z veseljem smo se odzvali vabilu, članom PGD Jablanica pa želimo, da jim dom ustrezno služi ter da jim čimprej uspe uresničiti njihov naslednji projekt. Otvoritve se je poleg ostalih gostov udeležil tudi predsednik Gasilske zveze Slovenije tovariš Jošt Jakša.
Ker pa smo z nekaj malega sredstvi sodelovali pri gradnji tudi mi smo prejeli lepo zahvalo (na spodnjih fotografijah).

Vir fotografij: PGD Jablanica, PGD Kostrevnica

03.05.2014, 00:00
Objava

Člani PGD Primskovo so nas povabili k postavitvi vodne zavese ob poroki njihovega predsednika Janka Vidgaja. Janko je bil naš nekdanji član, ki je deloval tudi v upravnemu odboru in operativni enoti. Člani PGD Kostrevnica Janku in njegovi ženi Andreji želimo, da jima teh osem curkov odnese vse skrbi in prinese srečo v njunem skupnem življenju. Še nekaj fotografij:

01.05.2014, 10:30 - 13:30
Gasilski dom – PGD Kostrevnica, Šmartno pri Litiji
Objava

1. maja je bil že naslednji dogodek, ki je pred gasilski dom privabil vrsto krajanov. Kot že nekaj let do sedaj so nas obiskali člani Pihalnega orkestra Litija in nam zaigrali prvomajsko budnico. Ob več kot polurnem poslušanju prijetnega zvoka glasbil nas je obiskalo tudi sonce, ki ga je med letošnjimi prvomajskimi prazniki močno primanjkovalo.
Za konec pa kot se spodobi ob takšnem prazniku ni manjkalo nekaj za “na zdravje”, teknil pa je tudi prvomajski bograč kuharja Acota.

27.04.2014, 15:00
Gasilski dom – PGD Kostrevnica, Šmartno pri Litiji
Objava

Gasilci PGD Kostrevnica imamo zadnjih nekaj let tradicijo, da »prvomajski mlaj« postavljamo na praznik Dan boja proti okupatorju, 27. aprila. Tudi tokrat je bilo tako, le da bo letošnji mlaj zaradi prihajajočih dogodkov stal nekaj manj časa kot navadno. Zato je tudi nekoliko krajši.